1 Ayda 10 Kilo Vermek

1 Ayda 10 Kilo vermek için hedeflerinize ulaşmak, ne kadar kilo vermek istediğinizden bağımsız olarak büyük bir zorluk olabilir.

Bununla birlikte, her seferinde bir adım atmak ve diyetinizde ve yaşam tarzınızda birkaç küçük değişiklik yapmak kilo vermeyi çok daha yönetilebilir hale getirebilir.

Günlük rutininizde bazı küçük değişiklikler yaparak, sadece bir ayda 4,5 kg’a kadar güvenle zayıflayabilir. Kilo verme hedeflerinize hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İşte bir ayda 10 pound düşürmek için 14 basit adım.

Spor Kardiyo Yapın!

Aerobik egzersiz aynı zamanda kardiyo olarak da bilinir. Daha fazla kalori yakmak ve kalbinizi ve ciğerlerinizi güçlendirmek için kalp atış hızınızı artıran bir fiziksel aktivite türüdür.

Rutininize kardiyo eklemek , kilo vermeyi hızla artırmanın en etkili yollarından biridir.

Karbonhidratları Azaltın

Karbonhidratları azaltmak, diyetinizin kalitesini iyileştirmenin ve daha fazla kilo vermenin başka bir basit yoludur.

İşleme sırasında besin ve lif içeriğinden sıyrılan bir tür karbonhidrat olan rafine karbonhidrat alımınızı azaltmak özellikle yararlıdır .

Karbonhidratlar sadece kalorisi yüksek ve besinler bakımından düşük olmakla kalmaz, aynı zamanda kan dolaşımınıza hızla emilerek kan şekerinin yükselmesine ve açlığın artmasına neden olur.

Kalori Hesaplama

Kilo vermek için, ya kalori alımınızı azaltarak ya da günlük fiziksel aktivitenizi artırarak tükettiğinizden daha fazla kalori kullanmanız gerekir.

Kalori saymak sizi sorumlu tutabilir ve diyetinizin kilo kaybınızı nasıl etkileyebileceği konusunda farkındalığı artırır.

İçeceklerinizi Seçin

Ana yemeklerinizi değiştirmenin yanı sıra, daha sağlıklı içecekler seçmek, kilo vermeyi etkili bir şekilde artırmanın başka bir basit yoludur.

Soda, meyve suyu ve enerji içecekleri genellikle şeker ve zamanla kilo alımına katkıda bulunabilecek ekstra kalorilerle yüklenir.

Yavaş Yiyin

Yavaşlamak ve vücudunuzu dinlerken yemeğinizin tadını çıkarmaya odaklanmak, alımı azaltmak ve tokluk duygularını geliştirmek için etkili bir stratejidir.

Örneğin, 30 kadında yapılan bir araştırma, yavaş yemenin kalori alımını ortalama% 10 azalttığını, su tüketimini artırdığını ve hızlı yemekten daha fazla tokluk hissiyle sonuçlandığını bildirdi.

Diyetinize Lif Ekleyin

Lif, sindirilmeden vücudunuzda hareket eden, kan şekerinin dengelenmesine, midenin yavaş boşalmasına ve daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olan bir besindir.

Çok sayıda çalışma, lifin kilo kaybı üzerinde güçlü bir etkiye sahip olduğunu göstermektedir .

Bir incelemeye göre, günlük lif alımını başka herhangi bir diyet değişikliği yapmadan 14 gram artırmak, kalori alımında% 10’luk bir azalma ve dört ay boyunca 1,9 kg kilo kaybı ile ilişkilendirildi.

Zayıflama Tüyoları 1 Ayda 10 Kilo Vermek

1 Ayda 10 Kilo Vermek

Yüksek Proteinli Bir Kahvaltı Yapın

Sağlıklı, yüksek proteinli bir kahvaltıya uyanmak, güne başlamak ve kilo verme hedeflerinize doğru yolda kalmak için harika bir yoldur.

Protein alımınızı artırmak, iştahınızı azaltarak ve kalori tüketiminizi azaltarak kilo vermenize yardımcı olabilir.

19 kişiden oluşan 12 haftalık küçük bir çalışma, protein alımının kalorinin% 30’una çıkarılmasının günlük alım miktarını 441 kalori azalttığını ve vücut ağırlığını 4,9 kg düşürdüğünü gösterdi.

Her Gece Yeterince Uyuyun

Düzenli bir uyku programı belirlemek ve buna bağlı kalmak , özellikle bir ayda 10 kilo vermeye çalışıyorsanız, başarılı kilo kaybı için başka bir önemli faktör olabilir.

Kimsenin Bilmediği Zayıflama Sırları, zayıflama tüyoları, ipuçları içeriğimizde başlık başlık önerilerimizi anlatıyoruz.

FAQ

1 ayda 10 kilo vermek mümkün.

1 ayda 10 kilo vermek sağlıklı olması size bağlı.

Kalori hesabınızı kendiniz yapmalısınız.

Sitemizde ki diğer içeriklere göz atabilirsiniz.

Diyet kategorimize bakabilirsiniz.

Kilo vermek istiyorsanız sitemizde ki diyet, zayıflama tüyoları ve ipuçları kategorilerini okumanızı öneriririz.

Yorum Yapılmamış