1 Haftada 5 Kilo Verin

1 haftada 5 kilo verin! Her yerde gördüğümüz bir iz. Nasıl kilo verebilirim diye mi düşünüyorsunuz? Birisinin bu zaman diliminde bu kadar çok şey kaybedebilmesi mümkün olsa da, gerçekten metabolizmanıza ve fiziksel aktivite ve vücut kompozisyonu da dahil olmak üzere size özgü diğer faktörlerin yüklerine bağlıdır.

1 haftada 5 kilo verin kilo kaybı sonuçta kalori kavramına geri döner, kalori dışarı çıkar: yaktığınızdan daha az yiyin ve kilo vereceksiniz. Ve düşük karbonhidratlı bir diyette su ağırlığını hızlı bir şekilde kaybetmek mümkün olsa da, kesinlikle bunun için savunmam. Bu yeme tarzı gerçekten, yine filinta yer yemez kayıp ne geri kazanmak olabilir zaman işçi olduğunu düşünerek sizi kandırmak olabilir diyet kendisi. Bir haftadan uzun süren sonuçlara ihtiyacınız varsa, inanılmaz derecede sinir bozucu olabilir.

Beslenme danışmanlığı konusundaki deneyimlerime dayanarak, çoğumuz besin açısından zengin olmayan, ancak kalorileri yüksek olan yiyecekleri atıştırma eğilimindeyiz. Büyük suçlular genellikle tahıllar, cips, kraker ve kurabiyeler gibi rafine tahıllar ve meyve suyu ve soda gibi yüksek kalorili içecekler şeklinde gelir. Şekerli içecekleri atlamak genellikle daha hızlı kilo vermenin en kolay yoludur. İçeceklerle dolu hissetmiyorsunuz, bu yüzden onları köpüklü su veya şekersiz çay ve kahve ile değiştirmek başlamak için en iyi yerdir.

Kilo kaybını hızlandırmak istiyorsanız, kendiniz için seçmediğiniz yediğiniz yiyeceklere dikkat edin. Düşünün: iş yerinde yiyecek iticileri veya çocuklarınızın artıkları. Ekstra kalorilerinizin nereden geldiğini fark etmek, kısa ve uzun vadede daha iyi seçimler yapmak için başka bir adımdır.

Tecrübelerime göre, neredeyse hepimiz için geçerli olan birkaç ipucu daha var — ve bunlar şu anda uygulamaya koyabileceğimiz kavramlar.

Nereden başlayalım işte :

Her zaman daha fazla sebze yiyin

Bu kadar basit, söz veriyorum! Herhangi bir yemeği çoğunlukla sebzeler (sahip olduğunuz her şeyin en az %50’si) yapmayı düşünüyorsanız, daha iyi sağlık ve kilo kaybı için doğru yoldasınız demektir.

Zayıflama Tüyoları 1 Haftada 5 Kilo Verin

Nasıl kilo verebilirim?

Daha iyi bir kahvaltı yapın

1 haftada 5 kilo verin tüm yemekler çok önemlidir, ancak kahvaltı güne doğru şekilde başlamanıza yardımcı olan şeydir. İyi, yürekten kahvaltı doldurarak, memnun etmek ve daha sonra gün içinde istek savmak olanlardır. Sabah yemeğiniz için 400 ila 500 kalori arasında bir yerde yemek yemeyi hedefleyin ve yağsız bir protein kaynağı artı dolgu yağı (örneğin, yumurta, şekersiz Yunan yoğurdu, fındık veya fındık ezmesi) ve lif (sebzeler, meyveler veya %100 kepekli tahıllar) eklediğinizden emin olun. Güne kan şekeri dengeleyici bir besin karışımı ile başlamak, fedakarlık yapmadan kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Zayıflama Tüyoları 1 Haftada 5 Kilo Verin

Daha iyi kahvaltı

Daha fazla kahve iç

Güne bir fincan joe ile başlayın. Kafein, şişkinliği azaltabilen doğal bir diüretiktir ve hücrelerinizi hasardan koruyan mükemmel bir antioksidan kaynağıdır. Amerikalılar için diyet yönergelerine göre, günde 400 mg’a kadar — venti Starbucks kahvesi hakkında — yiyebilirsiniz.

Kahve içmeyi o kadar? Çay aynı zamanda doğal bir diüretiktir ve Karahindiba veya rezene kökü gibi bitkisel çay türleri de yardımcı olabilir. Aslında: yakın zamanda yapılan bir çalışma, yeşil çayın (ekstraktta) metabolik etkisini plasebo ile karşılaştırdığında, araştırmacılar yeşil çay içenlerin 24 saatlik bir süre içinde yaklaşık 70 ekstra kalori yaktığını bulmuşlardır.

Şekerli içecekleri atlayın

Sadece gerçek yiyecekleri yaptığımız gibi sıvı kalorilerle dolu hissetmiyoruz. Bir meyve suyu veya karamelli kahve içeceği içmek, bir kase sebze ve protein dolu tavada kızartmak kadar tatmin edici değildir. Bu nedenle, meyve suyu, soda, şekerli kahve ve çay ve alkollü içeceklerin alımını izleyin. Bu içeceklerin her birini gün boyunca tüketirseniz, gece boyunca en az 800 ekstra kalori almış olursunuz-ve hala aç olursunuz. (Bu arada, alkol yağ metabolizmasını baskılayabilir ve bu kalorileri yakmanızı zorlaştırabilir.)

5 kiloluk ağırlıklar bir dizi satın alın

Nasıl kilo verebilirim diğer cevabı ise kuvvet antrenmanı, daha fazla kalori yakan yağsız kas dokusu oluşturur — işte veya istirahatte — günde 24 saat, haftada yedi gün. Ne kadar fazla yağsız kas, daha hızlı kilo kaybedersiniz.

Kuvvet antrenmanına nasıl başlıyorsunuz? Biraz şınav veya birkaç ağız kavgası veya lunges deneyin. Evinizde veya ofisinizde basit pazı bukleleri veya triceps uzantıları yapmak için serbest ağırlıklarınızı kullanın. İsterseniz bazı yeni ab, kol, sırt ve bacak hareketlerini karıştırın. Haftada sadece üç ila dört kez kuvvet antrenmanı, sadece kilo vermede değil, aynı zamanda hareket aralığı, Stabilite ve duruşta da hızlı bir iyileşmeye yol açabilir.

Baharatlı yiyecekler yiyin-cidden!

Aslında kalorileri azaltmanıza yardımcı olabilir. Bunun nedeni, jalapeño ve cayenne biberlerinde bulunan bir bileşik olan kapsaisin, vücudunuzun adrenalin gibi stres hormonlarının salınımını biraz artırabilir ve bu da kalori yakma yeteneğinizi hızlandırabilir. Dahası, acı biber yemek daha yavaş yemenize ve aşırı yemekten kaçınmanıza yardımcı olabilir. Bu baharatlı spagetti tabağından kurtlanma olasılığınız daha düşüktür-ve bu nedenle doluyken daha dikkatli olun. Acı biberlerin yanı sıra bazı harika seçenekler: zencefil ve zerdeçal.

Yatağa erken gidin.

İstenen miktardan daha azını (yaklaşık yedi saat) gece uykusunun metabolizmanızı yavaşlatabileceğini gösteren bir ton araştırma var. Ayrıca, daha uzun süre uyanık olduğunuzda, doğal olarak gece yarısı atıştırmalıklarında atıştırma olasılığınız daha yüksektir. Nasıl kilo verebilirim sorusunun cevabı bu, uykularınızı kaçırmayın ve kilo vermek söz konusu olduğunda ekstra bir avantajla ödüllendirileceksiniz.

Zayıflama Tüyoları 1 Haftada 5 Kilo Verin

1 Haftada 5 Kilo Verin!

Bir yiyecek günlüğü tutmak

Araştırmalar, yedikleri her şeyi kaydeden insanların — özellikle de yemek yerken kayıt yapanların — kilo verme ve uzun süre uzak tutma olasılıklarının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Obezite dergisinde yayınlanan 2019 tarihli bir araştırmaya göre, bu alışkanlık düzenli olarak yapıldığında günde ortalama 15 dakikadan az sürüyor.

MyFitnessPal gibi bir uygulamada izlemeye başlayın veya normal bir not defteri kullanın. Yediğinizden sorumlu kalmanıza yardımcı olur. Ayrıca, önünüzde yazıldığında küçük bir iyileştirmeye ihtiyaç duyabilecek alanları kolayca tanımlayabilirsiniz.

FAQ

Sağlıklı biçimde 1 haftada 5 kilo verebilirsiniz.

Yukarıda ki adımları uygulayabilirsiniz.

Sağlıklı ve düzenli beslenebilir, spor yapabilirsiniz.

Spor yapabilir, sağlıklı beslenebilir, yediklerinizi not alabilirsiniz.

5 kilo vermek istiyorsanız yukarıda ki adımları takip edebilirsiniz.

1 kg yağ yakabilmek için ortalama 7 bin 400 kalori yakmak gerekiyor. Yürümek kalori yaktırır mı? Günlük olarak ekstra 1000 kalori yakmak haftalık 1 kiloya denk geliyor.

Yorum Yapılmamış