1000 Kalorilik Diyet Menüsü

1000 Kalorilik Diyet Menüsü için uzmanlar ne diyor? Günde 1000 kaloriye düşürmek oldukça zordur ve yalnızca hızlı bir şekilde birkaç kilo vermek istiyorsanız veya daha uzun vadeli bir kilo verme planına başlama ihtiyacı duyuyorsanız kullanılmalıdır . 1000 Kalorilik Diyet Menümüz örnek, olabildiğince iyi beslenmeyi sağlarken, aynı zamanda basit, lezzetli ve gerçekçi tutmaya çalışır.

Öyle bile olsa, bir haftadan uzun bir süre bu kadar dramatik kalori kısıtlamasına bağlı kalmak iyi bir fikir değil. Sadece temel besin maddelerinden yoksun olacağınız için değil, aynı zamanda günde sadece 1000 kalorilik bir diyetle – vücudunuz uzun süre devam ederseniz kıtlığın ortasında olduğuna ikna olacaktır. 

Bu, her kaloriyi olabildiğince uzun süre tutmak için yavaşlayacağı anlamına gelir… kilo vermeye çalışırken gerçekten istediğiniz şey canlı, aktif bir vücut kaloriyi hızla yaktığında yardımcı olmaz. olabildiğince.

Bu nedenle sağlık uzmanları, haftada 1-2 kilo vermeyi hedeflemenizi ve diyetteyken aktif kalmanızı önermektedir – vücudunuzu açlık moduna sokmak ters etki yaratır.

1000 Kalorilik Diyet Menü Hazırlanışı

Gün içindeki içecekler arasında su, siyah çay ve / veya şekersiz kahve ve diyet kola gibi önemsiz kalorili gazlı içecekler yer alabilir.

Bu menü 1000 kalori, 60 gr protein, 145 gr karbonhidrat, 21 gr yağ içerir. Bütçeye uygun Proteinler.

Kahvaltı

 • 2 küçük dilim kepekli ekmek ve küçük bir muz ile yapılan muzlu sandviç.
 • 200ml bardak portakal suyu

Sabah atıştırmalığı

 • 100 gr tencere az yağlı meyveli yoğurt

Öğle yemeği

 • 70 gr ton balığı (salamura konserve) ve 10 gr kalorisi azaltılmış mayonez ile doldurulmuş 1 kepekli rulo (45 gr)
 • Karışık salata 50 gr marul, 50 gr kırmızı veya sarı tatlı biber, 10 gr taze soğan.

Öğleden Sonra Atıştırmalık

 • 28 gramlık az yağlı cips paketi (örn. Walkers Lites)

Akşam yemegi

 • 70g Kızarmış Tavuk göğsü (derisiz)
 • 30 ml yarım yağlı süt ile ezilmiş 80 g patates
 • 60 gr Brokoli, buharda pişirilmiş veya haşlanmış
 • 50 gr Havuç, haşlanmış
 • 100ml Sos (granüllerden yapılmıştır)

1000 Kalorilik Diyet Menüsü Akşam yemeği

 • Toz ve suyla yapılmış 1 porsiyon düşük kalorili Sıcak Çikolata İçeceği
Zayıflama Tüyoları 1000 Kalorilik Diyet Menüsü

1000 Kalorilik Diyet Menüsü

Başlangıç ​​kilosuna ve aktivite seviyesine bağlı olarak günde 1000 kalori ile kadınlar haftada 2-3 lbs, erkekler haftada 3-5 lbs kaybedebilir. Kalorilerin bir haftadan fazla kısıtlanması tavsiye edilmez – çoğu insan için bu kalori seviyesi yeterli beslenmeyi elde etmek için çok düşüktür ve metabolizmayı yavaşlatma etkisine sahip olabilir.

1000 Kalorilik Diyet Menüsü yerine İF DİYETİ hakkında bilgi alabilir İf Diyetine Yeni Başlayanlar İçin Örnek Menü adlı içeriğimize bakabilirsin.

FAQ

1000 Kalorilik Diyet Menümüz örnek, olabildiğince iyi beslenmeyi sağlarken, aynı zamanda basit, lezzetli ve gerçekçi tutmaya çalışır.

1 Yorum Yapılmış

  […] ve Akdeniz tipi diyetler, düşük yağdan daha başarılıydı. Bir diğer içeriğimiz 1000 Kalorilik Diyet Menüsü içeriğimizi […]