7 Zayıflama Sırrı Merak Edilen

7 Zayıflama Sırrı Merak Edilen üzerinde çalışalım, olur mu? Time dergisine göre, kilo vermek her yıl alınan ve kırılan kararların başında geliyor. Yine de kırık kısım hakkında konuşmayacağız. Başarılı olmanıza yardımcı olmak için buradayım.

7 Zayıflama Sırrı  daha fazla sebze yemenin ve şekerli gazlı içecekleri, yağlı etleri ve unlu tatlıları azaltmanın bu fazla kiloları azaltmanıza yardımcı olacağı bir sır değil. Bunları kesinlikle yapmalısınız – ama bunu size söylemesi için bir diyetisyene ihtiyacınız yok. Bunun yerine, duymamış olabileceğiniz – veya belki de duymuş olduğunuz, ancak denemediğiniz bazı stratejileri paylaşacağım. En son araştırmalar, bu yedi stratejinin et ve patates – ya da belki de tavuk göğsü ve yeşillikler – başarılı bir kilo kaybı olduğuna işaret ediyor. Yapmanız gerektiğini bildiğiniz diğer şeylerle birlikte onlara bir şans verin ve bu, gerçek bir değişim elde ettiğiniz yıl olabilir.

Ayrıca şunu okuyabilirsin: Süper Etkili Bir Aylık Diyet

Zayıflama Tüyoları 7 Zayıflama Sırrı Merak Edilen

7 Zayıflama Sırrı Merak Edilen

 

 1. Kendinizi düzenli olarak tartın.Onlarca yıldır herkes ölçeğe odaklanmamamız konusunda bizi uyardı. Ancak çok sayıda yeni araştırma, şimdi bunun kötü bir tavsiye olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Kilonuzu düzenli olarak izlemek, artık biliyoruz ki, büyük bir fark yaratabilir.

  Ulusal Kilo Kontrol Sicili , 30 kilo veya daha fazla kilo vermiş ve kilo kaybını bir yıldan fazla sürdüren 10.000’den fazla kişinin alışkanlıklarını inceler. Başarı stratejileri arasında: Yüzde 75’i haftada en az bir kez tartılıyor. Liderlerini takip edin ve bir adım daha ileri götürün: yazın.

  Yazılı bir kayıt tutmak, hedefinizin akılda kalmasını sağlar. Ayrıca gerçek ilerlemenizi takip etmeyi de kolaylaştırır. Günlük dalgalanmalar, iniş ve çıkışlarınızın gerçekte olduğundan daha dramatik görünmesine neden olabilir – gerçek hikayeyi anlamak için diyetisyenler üç ila dört haftalık bir süre boyunca ortalama kilo kaybınıza bakmanızı önerir . Yazılan sayılar varsa bunu yapmak daha kolay. Ve kayıt için, sağlıklı bir kilo kaybı oranı, haftada ortalama bir ila iki pounddur.

 2. Ne yediğinizi yazın.Bir yemek günlüğü tutmak, kilo kaybı için kanıtlanmış bir başarı stratejisidir. Yediğiniz ve içtiğiniz her şeyi bir yere yazmanız gerektiğini bilmek, sizi yiyecek seçimleriniz konusunda biraz daha bilinçli ve ayırt edici hale getirecektir. Eski tarz kalem ve kağıt dergilerinden sofistike telefon uygulamalarına ve web sitelerine kadar bunu olabildiğince kolaylaştıran birçok araç var. Ne kadar ayrıntıya gireceğiniz size bağlıdır – bazı insanlar miktarları olmadan sadece yediklerini ve içtiklerini yazarlar ve yine de sonuçları görürler. Önemli olan sadece yapmaya başlamaktır.
 3. Kalori önemlidir – ancak onları saymanıza gerek yoktur.7 Zayıflama Sırrı hepimiz egzersizin iyi bir şey olduğunu biliyoruz. Ancak tek başına egzersiz yaparak çok fazla kilo vermek zordur. Öte yandan, birçok insan tek başına kalori kontrolüyle kilo vermeyi başarır. Denklemin kalori tarafını göz ardı ediyorsanız, dikkat etmeye başlarsanız paranızın karşılığını çok daha fazla alacaksınız.

  Kalorileri saymak zorunda kalmadan kontrol etmenin birkaç yolu vardır. Bunun bir yolu, hedeflenen bir kalori seviyesini hedefleyen bir yemek kalıbı oluşturmak ve ardından bu kalıba göre yemek yemektir. Diğer bir yol da, kalori bütçeniz dahilinde kalmak için her besin grubundan günde kaç porsiyon yiyebileceğinizi belirlemektir. Bir diyetisyen, birlikte oluşturabileceğiniz gerçekçi bir kalori hedefine dayalı olarak bu tür planlardan birini oluşturmanıza yardımcı olabilir. Üçüncü bir seçenek, biraz teknik destek almaktır – sizin için kalorileri izleyebilecek birden fazla web sitesi ve telefon uygulaması vardır. Bazıları da günlük tutmaya yardımcı olabilir.

 4. Daha fazla hareket edin.Pek çok insanın egzersiz yapmadan kilo verebileceği doğru olsa da bu herkes için doğru değildir. Aşırı derecede hareketsiz olan ve günlük yaşam aktiviteleri ile çok az kalori yakan insanlar için, kilo verecek kadar kalorileri kesmek mümkün olmayabilir. Örneğin, engelli olan veya günün çoğunda oturan aşırı kilolu bir kadın, günde 1.200 kalori kadar az yakabilir. Yediğini kesinlikle 1.200 kalori ile sınırlasa bile (ve bunun altına düşmeyi önermem), muhtemelen fazla kilolu kalacaktır. Güvenli bir harekette çalışmanın bir yolunu bulmak kritik bir fark yaratabilir.

  Ve elbette, egzersiz yapmadan kilo vermeniz mümkün olsa bile, bu tavsiye edilebilir olduğu anlamına gelmez. Aktiviteyi hayatınızın daha büyük bir parçası haline getirirseniz, daha hızlı kaybedersiniz, kilo kaybınızı daha uzun süre devam ettirirsiniz ve çeşitli şekillerde daha iyi olursunuz.

 5. Aç olmasanız bile günde üç öğün yemek yiyin.7 Zayıflama Sırrı bazı programlar sadece acıktığınızda yemek yemenizi tavsiye eder, bu da metabolizmanın yavaşlamasından açgözlü, rüzgara dikkat et ve her şeyi yiyen açlığa kadar değişen sorunlara neden olabilir. Diğer programlar her iki saatte bir yemek yemeyi öneriyor ki bu, insanların gün boyu yiyecekleri düşünmesine neden olan bir yemek planlama kabusu. Dengeli yaklaşım ve kilo vermek için en iyi olanı denenmiş ve doğrudur: her gün düzenli aralıklarla günde üç öğün öğün yemek. Onları dört veya beş saat aralıklarla yerleştirin. Her gün acıktığınız başka bir zaman olduğunu fark ederseniz, düşük kalorili, doyurucu bir atıştırmalık ekleyin. Yemek vakti geldiğinde aç değilseniz, yine de yiyin. Bu mantığa aykırı gelebilir, ancak düzenli bir programda yemek yemek metabolizmanızı ve enerjinizi yüksek tutar ve daha sonra açlık ve tıkanıklıkları giderir.
 6. Her güne kahvaltıyla başlayın.Bu üç öğün hakkında: ilk öğünü sabah kalktıktan sonraki bir saat içinde yiyin. Günün ilk öğünü yemek için ne kadar uzun süre beklerseniz, metabolizmanızın kalori koruyucu uyku modunu o kadar uzatırsınız. Kahvaltı, fırını doldurur ve metabolizmanızın canlanmasını sağlar. Araştırmalar, her gün kahvaltı yapan kişilerin kilo vermenin yanı sıra kilo vermede daha başarılı olduğunu gösteriyor.
 7. Proteininizi dağıtın.Tipik Amerikan yeme düzeni, günlük proteinin çoğunu akşam yemeğinde yemektir. Ancak yeni araştırmalar, proteininizi gün boyunca eşit olarak yaymanın kilo kaybı için daha iyi olduğunu gösteriyor. İşte nedeni: yaşlandıkça, gün boyunca kalori yakan metabolik olarak aktif kas dokusu olan yağsız vücut kütlesini kaybetmeye başlarız. Protein yemek, bu kas kütlesinin yenilenmesine yardımcı olur. Günün tüm proteinini akşam yemeğinde yerseniz, bu yeniden yapılandırma etkisini günde yalnızca bir kez alırsınız. Ancak araştırmaya göre, proteini tüm öğünlerinize yaydığınızda, bu faydayı günde üç kez elde edebilirsiniz.

  Yüksek proteinli bir diyet uygulamanızı önermiyorum. Öğün başına sadece 20 ila 30 gram yemek, sihirli sayı gibi görünmektedir (daha fazlası daha iyi değildir). Bu miktarı sadece üç ons pişmiş tavuk göğsü (21 gram protein) veya altı ons yağsız yoğurt (14 gram) ve bir yumurtadan (7 gram) alabilirsiniz. Kilo verme bonusu olarak: protein sizi daha fazla tatmin eder, bu nedenle aşırı yemek yeme olasılığınız azalır.

  Ve bu kadar. Bu yedi strateji oldukça basittir. Çılgın yeme alışkanlıkları, pahalı takviyeler veya mega egzersizler içermezler – aksine, normal bir hayata uymaları oldukça kolaydır. Öyleyse neden herkes bunu yapmıyor? İyi soru. Arkadaşlarınız ve aile üyeleriniz kilo vermeniz hakkında yorum yapmaya ve sırrınızın ne olduğunu sormaya başladıktan sonra, devam edin ve onlara izin verin. Ve kaybettiğiniz her pound için kendinizi arkanıza yasladığınızdan emin olun, çünkü tutulan her pound bir başarıdır. Yeni Yılınız mutlu olsun!

Ayrıca bu makalemiz size çok yardımcı olacaktır Zayıflama Yöntemleri Egzersiz ve Motivasyon.

 

Yorum Yapılmamış