Bütçeye Uygun Proteinler

Bütçeye uygun proteinler; kas yapımı, hücresel yenilenme, sağlıklı bir bağışıklık sistemi sürdürme, kilo verme ve çok daha fazlası için günlük protein ihtiyaçlarının karşılanması gerekir . Yine de, uygun fiyatlı protein kaynakları bulmak için pazarda ciddi bir araştırma gerekebilir.

Protein terimini duyduğunuzda aklınıza et geliyor olabilir. Tam bir protein olan hayvansal ürünlerden elde edilen et, tüm temel amino asitleri içerir. Bitki bazlı, sağlıklı, protein açısından zengin gıdalardan daha pahalıdır çünkü et üretimi yoğun kaynak gerektirir ve bu da üretim maliyetlerini artırır.

Yumurtalar

Uygun fiyatlı protein kaynakları söz konusu olduğunda, eski moda yumurtaları yenemezsiniz. Bir büyük yumurta 6 gram protein, 5 gram yağ ve yaklaşık 70 kalori içerir. Kilo vermeye çalışıyorsanız, yumurtaların buzdolabınızda düzenli bir yere ihtiyacı vardır. Çok yönlü ve doyurucu yumurta B2 vitamini ve selenyum açısından zengindir.

Yumurtaların organik, serbest dolaşan veya yerel olarak üretilmesine bağlı olarak fiyatları önemli ölçüde değişir. Fiyatlar 1,00 $ / düzine ile 7,00 $ / düzine arasında değişebilir.

Çok Değerli büyük beyaz yumurtalar düzine 1,21 dolar, yumurta başına 0,10 dolar veya gram protein başına 0,0167 senttir.

Eggland’ın En İyi çiftlik taze yumurtaları düzine 2,67 dolar, yumurta başına 0,22 sent veya gram protein başına 0,037 senttir.

Fasulye / bezelye (baklagiller)

Baklagiller sizin için çifte görev yapar. Proteine ​​ek olarak, yüksek lifli karbonhidratlar da alırsınız. Referans için 1/2 fincan pişmiş fasulye, yaklaşık 4.6 onsa eşittir ve yaklaşık 7 gram protein sağlar. Kuru fasulye, boyutlarının yaklaşık 2,5-3 katı genişler, bu nedenle 3 yemek kaşığı kuru fasulye yaklaşık 1/2 fincan pişmiş fasulye yapar.

Kurutulmuş ve konserve fasulye

Kendi kuru fasulyenizi pişirerek paradan tasarruf edersiniz ve sodyum alımınızı azaltırsınız. Pek çok konserve fasulye, ilave sodyum içerir. Daha pahalı olsalar da, düşük sodyumlu ve sodyumsuz konserve fasulye tercih edin.

Çok Değerli kurutulmuş kırmızı hafif barbunya fasulyesi (1.32 $ / pound). Bu 0,01 dolar / gram protein anlamına gelir.

Çok Değerli konserve kırmızı hafif barbunya fasulyesi (0,72 $ / 15,5 ons konserve). Bu 0,03 dolar / gram protein anlamına gelir.

Tavuk

Bütçeye Uygun Proteinler konumuzda diğer protein kaynağı tavuk. Bütün bir tavuk satın almak ve onu kendiniz pişirmek, önceden pişirilmiş bir tavuk eti veya taze veya dondurulmuş tavuk göğsü satın almaktan tasarruf etmenizi sağlar. En iyi fiyatlar için, bütün tavukları satışa çıktıklarında toplu olarak satın alın.

Bir poundun 16 ons (veya 454 gram) olduğunu unutmayın. Bir kilo çiğ tavuk, yaklaşık 11 ons pişmiş et verir. Bir ons tavuk, yaklaşık 8 gram protein sağlar.

Konserve Ton Balığı

Bütçeye Uygun Proteinler konumuzda diğer protein kaynağı ton balığı. Sırf paranın kısıtlı olması balıksız gitmeniz gerektiği anlamına gelmez. Süslü albacore ton balığından daha az maliyet ve cıva ile makul miktarda omega-3 yağı (DHA) alacaksınız . Bir ons balık yaklaşık 7 gram protein içerir.

  • Çok Değerli hafif ton balığı, (0,68 $ / kutu). Bir 5 onsluk ton balığı konservesi (4.3 ons süzülmüş) 24 gram protein içerir ve bu da 0.028 $ / gram protein anlamına gelir.
  • Bir su kesesinde Starkist yığın hafif ton balığı (8’li bir paket alırsanız 1,10 $ / 2,6 onsluk kese). Bu 0,065 $ / gram protein anlamına gelir.

Kese yerine konserve ton balığı satın alırsanız, haftada 6 ons yemek (haftada önerilen balık porsiyonu), bir yılda 83,00 dolar tasarruf edersiniz.

Bir gram protein için kuruş farkı fazla görünmeyebilir, ancak aynı yiyecekleri düzenli olarak tüketirseniz, bu tasarruflar zamanla artar!

Zayıflama Tüyoları Bütçeye Uygun Proteinler

Bütçeye Uygun Proteinler

FAQ

Yumurta, fasulye/bezelye, tavuk, konserve hafif ton balığı

Dengeli ve düzenli beslenerek.

Vitamin değerleri yüksek, protein besinleriyle beslenmelisin.

Spor, düzgün beslenme, hareket etmek.

Diyet, spor ve hareket etmelisin :)

Tavuk, yumurta, balık, ton balığı, bezelye.

Yorum Yapılmamış