Contractubex Jel Nedir? Yara İzi Kremi

Contractubex Jel nedir? Contractubex jel, çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek ve cildi pürüzsüz ve sağlıklı bırakmak için kullanılan bir kremdir. İlaç, yeni deri hücrelerinin ve kan damarlarının oluşumunu uyararak etki eder, böylece iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca yara izi oluşumunu da önemli ölçüde azaltır.

Contractubex Jel Ne İçin Kullanılır?

Yara izi kremi, aşağıdaki cilt durumlarını tedavi etmek için kullanılır:

 • Keloidler
 • Sivilce izleri
 • Yaraları kes
 • Cilt yanıkları
 • Deri çatlakları

Yukarıda belirtilmeyen diğer cilt rahatsızlıkları da Contractubex jel kullanılarak tedavi edilebilir.

Contractubex Gel’in Yan Etkileri

Yara izi kremi, herhangi bir tıbbi endikasyon olmadan kullanılırsa, fazla kullanılırsa veya hastanın bileşenlerinden herhangi birine alerjisi varsa yan etkilere neden olabilir. Jelin bazı yan etkileri aşağıda belirtilmiştir:

 • Deride kaşıntı
 • Deride kızarıklık ve kızarıklık
 • Kuru cilt
 • Deride koyu renk değişikliği
 • Jelin uygulandığı ciltte ağrı veya şişlik

Bunların dışında Contractubex jel kullanımına bağlı olarak başka yan etkiler de ortaya çıkabilir. Hastalar jeli kullanmayı bırakmalı ve derhal doktorları / dermatologları ile iletişime geçmelidir.

Zayıflama Tüyoları Contractubex Jel Nedir? Yara İzi Kremi

Contractubex Jel Nedir? Nasıl Kullanılır?

Contractubex Uygulaması için Önlemler

Hastalar, zararlı ilaç reaksiyonlarının gelişmesini önlemek için Yara izi kremi kullanırken yapılacak ve yapılmayacakları takip etmelidir. Bunu yapmaya yardımcı olacak önemli noktalardan bazıları aşağıda belirtilmiştir:

 • Hastalar, Contractubex kursuna başlamadan önce geçmişte sahip olabilecekleri herhangi bir cilt rahatsızlığı hakkında doktorlarını bilgilendirmelidir.
 • Doktor, hastanın diğer sağlık durumları için alabileceği herhangi bir ilaç konusunda bilgilendirilmelidir.
 • Contractubex, derin yaraların veya enfekte olmuş yaraların tedavisinde kontrendikedir.
 • Contractubex jel, gözlerin yanmasına ve sulanmasına neden olabileceğinden gözlerle temas etmemelidir.
 • Contractubex, aşırı sıcaklıklardan uzak, serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır.
 • Jeli bir çocuk doktoru reçete etmedikçe, çocuklardaki cilt bozuklukları Contractubex ile tedavi edilmemelidir.

Bu talimatlara uyulması, herhangi bir zararlı ilaç reaksiyonuna izin vermeyecek ve jelin terapötik etkisini artıracaktır.

Contractubex Jel Alternatifleri

Contractubex jel için uygun alternatifler aşağıda belirtilmiştir:

 • Yara Jeli

Contractubex yerine skar jeli sadece bir dermatolog reçete etmişse kullanılmalıdır.

Ayrıca Momo Diyeti Yararlı Olur Mu? yazımızı inceleyebilirsiniz.

Contractubex Jel Sıkça Sorulan Sorular

 • Yara izi kremi kullanımı ne zaman kontrendikedir?
  Hastaya sedef hastalığı, egzama, liken planus, cilt kanseri ve diğer bu tür ciddi dermatolojik bozukluklar teşhisi konmuşsa Contractubex kullanılmamalıdır.
 • Contratubex jeli kullanmanın ideal yolu nedir?
  Contractubex jel, yalnızca harici bir uygulama olarak kullanıma uygundur. Jelin uygulanacağı derinin etkilenen kısmı kuru olmalı ve enfeksiyon veya alerjiden arındırılmış olmalıdır. Jel ağızdan tüketilmemeli veya herhangi bir mukozal astar üzerine uygulanmamalıdır.
 • Contractubex  yara izini tamamen yok eder mi?
  Hayır, yara izi kalıcıdır ve asla tamamen kaybolmaz. Ancak Contractubex ® , yara izlerinin görünürlüğünü önemli ölçüde azaltır. Tedaviye daha uzun süre (3-6 ay) devam etmek önemlidir.
 • Contractubex Jel ne kadar süreyle uygulamalıyım ?
  Mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için Contractubex i en az 3 ay boyunca günde 2 ila 3 kez uygulayın . Gerekirse bir yıla kadar tedaviye devam edebilirsiniz. Contractubex ® , uzun süreli kullanımda bile son derece iyi tolere edilir.

Paleo ve Keto Popüler Diyetlerin Karşılaştırılması

Bir yara izi nasıl bakılmalıdır?

 1. Aşırı sıcak ve soğuktan kaçının
 2. Aşındırıcı giysiler giymeyin
 3. Parmak eklemleri, dirsekler ve diğer eklemlerdeki izlere dikkat edin
 4. Contractubex  Uygulaması

Contractubex Jel Fiyat

Etken Madde Allantoin + Ext. Capae + Heparin 171.81 TL
Reçete Durumu Reçeteli Satılır 171.81 TL
İthal / İmal İthal [ Ref.Ülke :Almanya ] 161.05 TL

Yara İzi Kremi

Yara izi kremi yani Contractubex Jel , çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek ve cildi pürüzsüz ve sağlıklı bırakmak için kullanılan bir kremdir. İlaç, yeni deri hücrelerinin ve kan damarlarının oluşumunu uyararak etki eder, böylece iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca yara izi oluşumunu da önemli ölçüde azaltır.

Contractubex Sivilce Çukuru

Cildinizdeki yıllardır geçmeyen yaralara, ameliyat izlerine hatta en hasarlı dikiş izlerinize bile çözüm olacak bir kremi sizlerle tanıştırıyoruz. Contractubex krem son günlerin en çok konuşulan ürünleri arasında olmakla beraber kullanan birçok sorunlarına çare oluyor. Yara, sivilce izlerini geçirecek olan Contractubex krem nasıl kullanılır? bu haberimizin detaylarında kolayca bulabilirsiniz..

FAQ

Deride kaşıntı Deride kızarıklık ve kızarıklık Kuru cilt Deride koyu renk değişikliği Jelin uygulandığı ciltte ağrı veya şişlik

171.81 TL olarak Contractubex fiyatı belirlenmiştir.

Yara izi kremi yani Contractubex Jel , çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek ve cildi pürüzsüz ve sağlıklı bırakmak için kullanılan bir kremdir. İlaç, yeni deri hücrelerinin ve kan damarlarının oluşumunu uyararak etki eder, böylece iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca yara izi oluşumunu da önemli ölçüde azaltır.

Cildinizdeki yıllardır geçmeyen yaralara, ameliyat izlerine hatta en hasarlı dikiş izlerinize bile çözüm olacak bir kremi sizlerle tanıştırıyoruz. Contractubex krem son günlerin en çok konuşulan ürünleri arasında olmakla beraber kullanan birçok sorunlarına çare oluyor.

Aşırı sıcak ve soğuktan kaçının Aşındırıcı giysiler giymeyin Parmak eklemleri, dirsekler ve diğer eklemlerdeki izlere dikkat edin Contractubex  Uygulaması

1 Yorum Yapılmış

  […] Contractubex Jel Nedir? Yara İzi Kremi […]