İf Diyeti ile İlgili En Önemli 6 Soru

İf diyeti ile ilgili en önemli 6 soru ile karşınızdayız. İF Diyeti 16 saat oruç tutmak ve ardından yalnızca belirli bir 8 saatlik zaman aralığında yemek yemek. Örneğin, sadece öğlen-20: 00’den itibaren yemek yemek, esasen kahvaltıyı atlamak.

Öğün atlamaya başlarsam gerçekten acıkmaz mıyım?

Yukarıda açıklandığı gibi, bu vücudunuz için oluşturduğunuz alışkanlıkların bir sonucu olabilir. Sürekli yemek yiyorsanız veya her zaman günün aynı saatinde yiyorsanız, vücudunuz aslında insülin üretimi ve yemek için hazırlık sürecini başlatarak kendini yemeğe hazırlamayı öğrenebilir.

Kısa bir alışma döneminden sonra, vücudunuz günde sadece birkaç kez yemek yemesi gerçeğine uyum sağlayabilir. Ne kadar fazla kilolu olursanız ve ne kadar sık ​​yerseniz, bu o kadar çok başlangıç ​​mücadelesi olabilir.

Kısa süreli oruç tutmanın bir sonucu olarak vücudunuzun fiziksel ve bilişsel yetenekleri büyük olasılıkla azalmayacaktır.

Egzersizlerim için enerjimi nereden alacağım? Oruç tutarsam yorulup antrenmanlarımı tamamlayamayacak mıyım?

Bu benim için de büyük bir endişeydi, ancak araştırma aksini söylüyor: “Sınırlı karbonhidrat mevcudiyeti ile eğitim, yağ oksidasyonu yoluyla enerji üretimini kolaylaştırmak için kas hücrelerinde adaptasyonları teşvik edebilir.”

Başka bir deyişle, oruçlu bir durumda antrenman yaptığınızda, alınacak karbonhidrat olmadığında vücudunuz enerji için yağ yakma konusunda daha iyi hale gelebilir!

İF Diyeti Menüsü İleri Seviye

Deneyimlerimden bazılarını paylaşacağım, şimdi 3 yıldır oruçlu bir şekilde ağır kuvvet antrenmanı yapıyorum:

Bir IF protokolüne başladıktan sonraki ilk “oruçlu” antrenmanım için, antrenmandan önce yemek yememek çok tuhaftı. Bununla birlikte, birkaç seanstan sonra, egzersiz öncesi bir öğün yemememe rağmen, egzersiz seanslarım sırasında vücudumun kesinlikle çalışabileceğini (ve hatta gelişebileceğini) öğrendim.

Oruçlu eğitim fikrini seviyorum, ancak normal bir 9-5 veya gece vardiyasında çalışıyorum ve sizin yaptığınız gibi sabah 11’de antrenman yapamıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

İf Diyeti ile İlgili En Önemli 6 Soru da üçüncü sorumuz. Eğitim programınıza, yaşam tarzınıza ve hedeflerinize bağlı olarak, 16/8 protokolü hakkında konuştuğum yukarıdaki kısma geri dönün ve basitçe oruç ve ziyafet saatlerinizi ayarlayın.

LeanGains burada çeşitli seçenekleri araştırır , ancak işte gerçekten bilmeniz gerekenler:

  • Bunu fazla düşünme. Akşam 5’e kadar antrenman yapamazsan, sorun değil. Öğle yemeği için küçük bir öğün tüketin veya antrenmandan sonraki 8 saat içinde tüm öğünlerinizi yemek için Aralıklı Oruç pencerenizi kaydırın. Bunu yapmak, onu kayıp bir neden olarak terk etmekten ve% 0 uyumluluğa sahip olmaktan daha iyidir.
  • Seçkin bir sporcuysanız, özel endişeleriniz ve beklentileriniz hakkında bir koç veya beslenme uzmanı ile konuşun. Aksi takdirde, aralıklı oruç sizin için çalışsın 16/8 protokolü yerine aşağıdaki 24 saatlik protokolü denemeyi düşünün.
  • Günün ilerleyen saatlerinde antrenman yapıyorsanız (örneğin, 19:00) ancak antrenmandan önce orucunuzu bozuyorsanız (öğle yemeği olarak da bilinir), onu yağ ve protein odaklı daha küçük bir öğün haline getirin – ki bu, Aralıklı Oruç olmasanız bile sağlam bir hedef olmalıdır! Egzersizinizden SONRA karbonhidrat ve büyük öğün tüketimini zamanlamaya çalışın.
  • Çalışmadan ÖNCE egzersiz yapıyorsanız, ancak öğle yemeğine kadar yemek yemiyorsanız:  egzersizinizden hemen sonra bir protein takviyesi düşünün veya yemeye başlamak için öğle yemeğine kadar bekleyin. Vücudunuzun nasıl tepki verdiğini görün ve buna göre ayarlayın.

Elinizden geleni yapın ve kendinizi düşünmeyin! Başlayın ve yol boyunca ayarlayın.

İF Diyeti 16:8 Diyeti

Oruç tutmak kas kaybına neden olmaz mı?

İf Diyeti ile İlgili En Önemli 6 Soru da dördüncü sorumuz ise takviye endüstrisi bize, vücudumuzun bir seferde işleyebileceği en fazla protein miktarı olduğu için, her birkaç saatte bir 30 g protein tüketmemiz gerektiği söylendi.

Bununla birlikte, birkaç saatte bir protein yemediğimiz takdirde, vücudumuzun kaslarının enerji olarak yakılmak üzere parçalanmaya başlayacağı söylendi.

Yine, DOĞRU DEĞİL! Vücudumuz oruçluyken bile kasları korumada oldukça ustadır  ve vücudumuz tarafından protein emiliminin birçok saat içinde gerçekleşebileceği ortaya çıktı.

Sadece bu da değil, aynı zamanda doğru sisteme sahipseniz aynı anda yağ yakabilir ve kas yapabilirsiniz !

Daha kısa sürede tüketilen proteinin, gün içerisine yayılan proteine ​​göre vücutta hiçbir farkı yoktur.    

Zayıflama Tüyoları İf Diyeti ile İlgili En Önemli 6 Soru

İf Diyeti ile İlgili En Önemli 6 Soru

Vücudum yemek yemediği için açlık moduna girecek mi?

Şimdi, buradaki düşünce süreci, kendimizi beslemediğimizde, vücudumuzun kalorilerin bulunmadığını varsayması ve bu nedenle onları yakmak yerine daha fazla kalori depolamayı seçmesi ve böylece oruçla kilo vermenin faydalarını ortadan kaldırmasıdır.

Neyse ki, bu doğru DEĞİLDİR.

Açlık modu bu günlerde önemli ölçüde abartılı ve sansasyonel. Vücudunuzun “açlık moduna” girmesi, uzun, uzun, uzun bir süre için dramatik miktarda açlık gerektirir. Burada 24 saatlik veya 16 saatlik oruçlardan bahsediyoruz ve açlık modu bundan çok daha uzun sürüyor.

Başka bir deyişle: açlık modu, buradaki kararınızı etkilememelidir.

İF Diyetine Yeni Başlayanlar için Örnek Menü

Aralıklı oruç tutarken ne kadar yemeliyim? 

Basit:  Hedefleriniz için yiyin! Her gün kaç kalori yemen gerektiğini biliyorsun, değil mi?

Hedefiniz kilo vermekse, kilo vermek için her gün yaktığınızdan daha az kalori tüketmeniz gerekir. Hedefiniz hacim kazanıyorsa, her gün yaktığınızdan daha fazla kalori tüketmeniz gerekir. Aralıklı Oruç, her şeyi iyileştirmez, bulmacanın bir parçasıdır.

Başlamak için, aralıklı oruç tutmaya başlayın ve normal büyüklükte öğünlerinizi yiyin ve kilonuzu ve performansınızı takip edin. Kilo veriyorsanız ve ilerlemeden memnunsanız, yaptığınız şeyi yapmaya devam edin! Kilo vermiyorsan çok fazla yemek yiyor olabilirsin. Rehberimizde gerçekten vurduğum bir mesaj “ Neden Kilo Veremiyorum? ”

Bu yüzden kalorilerinizi bir hafta boyunca takip etmeli ve ardından kaloride% 10’luk bir azalma hedeflemelisiniz ve devam etmelisiniz . İşte günlük ihtiyacınız olan kalori miktarını belirlemeniz için bir hesap makinesi.

Son olarak, yavaş yavaş “suya girme” kalori kısıtlaması için bir plan istiyorsanız, internet sitemizde ki diğer yazılara göz atın!

Yorum Yapılmamış