Kilo Vermenize Yarayacak 12 İpucu

Kilo Vermenize Yarayacak 12 İpucu başlığımızda size kilo vermenin zorlukları, kilo vermek için gereken özelliklerinden bahsediyoruz. Basit maddeler gelebilir ama bunları bir hatırlatma olarak algılamanız ve tekrar okumanızı gerektiğini düşündük. Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 126 Yemek içeriğimizi de incelemenizi öneriyoruz.

Kilo vermenin zorlukları

Kilo Vermenize Yarayacak 12 İpucu kilo verme planı 12 haftaya bölünmüştür. Haftalık zorluklar da dahil olmak üzere sağlıklı beslenme, diyet ve fiziksel aktivite tavsiyeleri ile doludur.

Her hafta, ne kadar iyi yaptığınızı bir bakışta görebilmeniz için kalori, egzersiz ve kilo kaybınızı kaydetmenize yardımcı olacak bir yiyecek ve aktivite çizelgesi içerir.

İndirilebilir PDF’leri kullanıyorsanız, çizelgeyi haftanızın başında yazdırın. Buzdolabı veya mutfak dolabı gibi görebileceğiniz bir yere yapıştırın ve her günün sonunda yenileyin.

Ayrıca bunu okudunuz mu? Okinawa Diyeti Nedir? İşte Bilmeniz Gereken Her Şey

Kilo vermek için gereken özellikler

  • güvenli ve sürdürülebilir kilo kaybını teşvik eder
  • kendi kişisel kilo verme hedefiniz
  • daha sağlıklı yiyecek seçimleri yapmayı öğrenin
  • aktivitenizi ve ilerlemenizi kaydedin
  • kilo vermenize yardımcı olacak egzersiz planları
  • yeniden kilo almayı önleme becerilerini öğrenmek
Zayıflama Tüyoları Kilo Vermenize Yarayacak 12 İpucu

Kilo Vermenize Yarayacak 12 İpucu

Kahvaltıyı atlamayın

Kilo Vermenize Yarayacak 12 İpucu başlangıcı kahvaltıyı atlamak kilo vermenize yardımcı olmaz. Temel besin maddelerini kaçırabilir ve aç hissettiğiniz için gün boyunca daha fazla atıştırmaya başlayabilirsiniz.

Düzenli yemek yiyin

Gün içinde düzenli zamanlarda yemek yemek kaloriyi daha hızlı yakmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda, yağ ve şeker oranı yüksek yiyecekleri atıştırma isteğini de azaltır.

Bol meyve ve sebze yiyin

Meyve ve sebzeler düşük kalorili ve yağlıdır ve lif bakımından yüksektir – başarılı kilo kaybı için 3 temel bileşen. Ayrıca bol miktarda vitamin ve mineral içerirler.

Daha aktif olun

Aktif olmak, kilo vermenin ve kilo vermenin anahtarıdır. Egzersiz, birçok sağlık yararı sağlamasının yanı sıra , yalnızca diyetle kaybedemeyeceğiniz fazla kalorileri yakmanıza yardımcı olabilir.Hoşunuza giden ve rutininize uyabilecek bir aktivite bulun.Ayrıca şunu okuyabilirsin: Kimsenin Bilmediği Zayıflama Sırları

Bol su için

İnsanlar bazen susuzluğu açlıkla karıştırır. Gerçekten ihtiyacınız olan şey bir bardak su olduğunda ekstra kalori tüketebilirsiniz.

6. Yüksek lifli yiyecekler yiyin

Bol miktarda lif içeren yiyecekler tok hissetmenize yardımcı olabilir, bu da kilo vermek için mükemmeldir. Lif yalnızca meyve ve sebze, yulaf, kepekli ekmek, esmer pirinç ve makarna ve fasulye, bezelye ve mercimek gibi bitkilerden elde edilen yiyeceklerde bulunur.

Yiyecek etiketlerini okuyun

Yiyecek etiketlerinin nasıl okunacağını bilmek, daha sağlıklı seçenekleri seçmenize yardımcı olabilir. Belirli bir yiyeceğin kilo verme planındaki günlük kalori ödeneğinize nasıl uyduğunu anlamak için kalori bilgilerini kullanın.

Daha küçük bir tabak kullanın

Daha küçük tabaklar kullanmak, daha küçük porsiyonlar yemenize yardımcı olabilir. Daha küçük tabaklar ve kaseler kullanarak, yavaş yavaş aç kalmadan daha küçük porsiyonlar yemeye alışabilirsiniz. Midenin beyne dolu olduğunu söylemesi yaklaşık 20 dakika sürer, bu yüzden yavaşça yiyin ve tok hissetmeden yemeyi bırakın.

Yiyecekleri yasaklamayın

Kilo verme planınızdan hiçbir yiyeceği, özellikle sevdiklerinizi yasaklamayın. Yiyecekleri yasaklamak sadece onları daha çok istemenize neden olur. Günlük kalori ödeneğiniz dahilinde kaldığınız sürece ara sıra yapılan tedavinin tadını çıkaramamanız için hiçbir neden yok.

Ayrıca şunu okuyabilirsin: Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 3 Zayıflama Gıdası

Abur cubur stoklamayın

Baştan çıkarmayı önlemek için, evde çikolata, bisküvi, cips ve tatlı gazlı içecekler gibi abur cubur yiyecekleri stoklamayın. Bunun yerine meyve, tuzsuz pirinç kekleri, yulaf kekleri, tuzsuz veya şekersiz patlamış mısır ve meyve suyu gibi sağlıklı atıştırmalıkları tercih edin.

Alkolü azaltın

Standart bir bardak şarap, bir parça çikolata kadar kalori içerebilir. Zamanla çok fazla içmek kilo alımına kolayca katkıda bulunabilir.

Yemeklerinizi planlayın

Kalori ödeneğinize bağlı kaldığınızdan emin olarak kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve atıştırmalıklarınızı hafta için planlamaya çalışın. Haftalık bir alışveriş listesi yapmak faydalı olabilir.

FAQ

Kahvaltı yapmak, yemekleri planlamak, tabak kullanımı...

Hızlı kilo verme ipuçları için sitemizde ki içerikleri inceleyebilirsin.

Kilo Vermenize Yarayacak 12 İpucu içeriğimizi okumalısınız.

1 Yorum Yapılmış

    […] Kilo Vermenize Yarayacak 12 İpucu […]