Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 3 Zayıflama Gıdası

Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 3 Zayıflama Gıdası sağlıklı sonbahar yiyeceklerinin kilo vermenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

Yılın en muhteşem yiyeceklerinden bazıları sonbaharda hasat edilir. Sonbaharda gelen en popüler iki elma ve kabak, havalar soğuduğunda biçimli kalmanıza yardımcı olacak malzeme cephaneliğinizde olmalıdır. Bununla birlikte, tabağınızda bir yeri hak eden üç kişi daha var.

Burada, kilo verme faydaları olan beş sonbahar meyvesi ve sebzeleri. Bonus: Oldukça lezzetli oluyorlar.

Öne Çıkan Tarif: Zayıflama Kürleri Uzmanından Limonlu Kürler

İçindekiler

Elma

Kalorisi düşük ve lif oranı yüksek (orta boy meyve başına 95 kalori ve 4 gram lif) elmalar doyurucu ve tatlıdır. Sonbaharda hareket halindeyken atıştırmalık bir elma için çantanızda saklayın.

Florida Eyalet Üniversitesi’nden yapılan bir çalışmada, kurutulmuş elmalar katılımcıların biraz kilo vermesine yardımcı oldu. Bir yıl boyunca her gün bir fincan kuru elma yiyen kadınlar kilo verdiler ve kolesterollerini düşürdüler. Araştırmacılar, faydalardan antioksidanların ve pektinin (bir tür lif) sorumlu olabileceğini düşünüyor ve taze elmanın muhtemelen daha da etkili olacağını söylüyor.

Ek olarak, Louisiana Eyalet Üniversitesi’nden yapılan bir araştırma, elma yiyen yetişkinlerin ve çocukların, meyveyi yemeyen bireylere göre daha az obez olduğunu buldu. Ayrıca, günde bir elma yiyenlerin, meyve servisini atlayanlara göre daha fazla meyve ve sebze yeme olasılığı daha yüksektir.

Ayrıca şuna bakabilirsin: 2 Haftada Kilo Vermek İçin Kürler

Zayıflama Tüyoları Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 3 Zayıflama Gıdası

Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 3 Zayıflama Gıdası Elma

Kabak

Kuşkusuz sonbaharın kabak sizin için iyidir: 1 fincan pişmiş, A vitamini için önerilen günlük değerin yüzde 214’ünü ve günlük önerilen C vitamini dozunuzun üçte birini sağlar. “Nişastalı taraflar” söz konusu olduğunda, kabak bir kalori pazarlığı: fincan başına sadece 80 kalori. (Aynı miktarda tatlı patates size 180 kaloriye mal olur. Tatlı patateslerde yanlış olan bir şey yok – onlar da harika bir sonbahar yemeği.)

Ayrıca şuna bakabilirsin: 1 Ayda 10 Kilo Vermek

Çorbaya püre haline getirilmiş kabak ekleyin: Çorbayı birkaç ekstra kalori için kremsi hale getirir ve ekstra yağ içermez. Kabak küplerini yumuşayana kadar kavurun ve tercih ettiğiniz baharat karışımıyla baharatlayın. Kabak eriştesini de spiral hale getirip “kaniş” yapabilirsiniz. Acı sosta yumuşatın veya yumuşayana kadar tavada soteleyin ve üzerine sebze ve peynir ekleyin.

Zayıflama Tüyoları Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 3 Zayıflama Gıdası

Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 3 Zayıflama Gıdası Kabak

Brokoli

Brokoli her zaman yeşil bir akşam yemeğidir, ancak gerçek mevsimi, turpgillerden sebzenin çok hafif tatlı olmasına yardımcı olan serin sıcaklıkların olduğu sonbahar ve kıştır. Kuzeni karnabaharı gibi, brokoli de yüksek lifli, düşük karbonhidratlı bir sebzedir ve sizi doyurur, ancak fazla kalori vermez. Bu, doyurucu bir yemekten aşırıya kaçmadan uzaklaşmanın harika bir yoludur.

Brokoli çiçeklerini biraz zeytinyağı ile yumuşayıncaya ve biraz çıtır olana kadar kavurun ve tamamen dökülen bir yan olarak servis edin. Tam buğdaylı bir penne tarifini “doldurmak” için kullanın: Araştırmalar, sebzeleri makarna gibi bir yemeğe dahil etmenin daha az kalori yemenize yardımcı olduğunu gösteriyor. Neden? Çok az kalori için daha tok hissetmenize yardımcı olan hacim ekliyorsunuz. Ayrıca çiğ olarak, humusa batırılmış veya otlu yoğurt sosunun tadını çıkarabilirsiniz. Bir fincan brokoli (31 kalori, 2.4 gram lif) ve 2 yemek kaşığı humus (yaklaşık 50 kalori, 2 gr lif) 100 kalorinin altında doyurucu bir atıştırmalıktır.

Ayrıca şunu da okuyabilirsin: Bütçeye Uygun Diyet

FAQ

1- Elma: Kalorisi düşük ve lif oranı yüksek (orta boy meyve başına 95 kalori ve 4 gram lif) elmalar doyurucu ve tatlıdır. Sonbaharda hareket halindeyken atıştırmalık bir elma için çantanızda saklayın.

Kilo verme faydaları olan beş sonbahar meyvesi ve sebzeleri. Bonus: Oldukça lezzetli oluyorlar.

Yorum Yapılmamış