Nasıl Diyet Yapabilirim? Diyetisyen Önerileri

Nasıl Diyet Yapabilirim? Sorusu Yaz aylarına girdikçe aklımıza gelen sorulardan birisidir. Peki Nasıl Diyet Yapabilirsin? Aşağıda bulunan öneriler ve diğer makale öneriler ile birlikte diyet yapmak sizin için çok kolay olacaktır. Hadi önerilerimize geçelim.Asıl soru, işe yarıyorlar mı? Çoğu, hızlı – bazen dramatik – kilo kaybına neden olur, ancak yalnızca kiloların diyetin sonunda tekrar geri çekilmesi için. Daha da endişe verici bir şekilde, pek çok modası geçmiş diyet tehlikeli bilime dayanır veya hiç araştırmaya dayanmaz, sağlıksız ve sizi hasta edebilecek beslenme uygulamaları öngörür. İngiliz Diyetisyenler Derneği, “beslenme veya sağlıkla ilgili bazı riskler olmadan izleyebileceğiniz harika bir diyet” olmadığını söylüyor. Hevesli bir diyet tipik olarak az miktarda yiyecek veya alışılmadık bir yiyecek kombinasyonu içeren düşük kalorili bir diyettir. İnsanlar başlangıçta çok hızlı kilo verebilirler, ancak çok geçmeden bıkar ve eski beslenme alışkanlıklarına geri döner ve sonunda kilo almaya başlar.

Bazı Diyetlerden Kaçınmak İçin 5 Neden

Nasıl Diyet Yapabilirim? işte son yenilik diyetini takip etmenin kilo vermenin iyi bir yolu olmayabileceğinin 5 nedeni.

Bazı diyetler sizi hasta edebilir

Birçok diyet, özellikle yoğun diyetler, tükettiğiniz kalori miktarını önemli ölçüde azaltmaya yöneliktir.

Diyetisyen Ursula Arens, “Hızlı diyetler kendinizi çok kötü hissetmenize ve düzgün çalışamamanıza neden oluyor” diyor. “Besinsel olarak dengesiz oldukları için, hızlı diyetler uzun vadede sağlığın bozulmasına neden olabilir.”

Kilo Vermenize Yarayacak 12 İpucu

Yiyecekleri dışlamak tehlikelidir

Nasıl Diyet Yapabilirim? Bazı diyetler et, balık, buğday veya süt ürünleri gibi belirli yiyeceklerin kesilmesini önerir. Belirli yiyecek gruplarını tamamen kesmek, vücudunuzun düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu önemli besinleri ve vitaminleri almanızı engelleyebilir. Diyetinizden yiyecekleri kesmeden kilo verebilirsiniz.

Bütçeye Uygun Diyet Hazırlamak İpuçları

Düşük karbonhidratlı diyetler yağ açısından zengin olabilir

Bazı diyetler, önemli bir enerji kaynağı olan karbonhidratlarda (makarna, ekmek ve pirinç gibi) çok düşüktür. Bu tür diyetlerde kilo verebilirsiniz, ancak bunlar genellikle protein ve yağ bakımından yüksektir ve bu da sizi hasta edebilir. Düşük karbonhidratlı diyetler ayrıca ağız kokusu, baş ağrısı ve kabızlık gibi yan etkilere neden olabilir.  “Bu diyetlerin yüksek protein içeriğinin açlık ve iştahı ‘azalttığı’ öne sürüldü. Pek çok düşük karbonhidratlı diyet, tereyağı, peynir ve et gibi doymuş yağ oranı yüksek yiyecekler yemenizi sağlar. Çok fazla doymuş yağ, kolesterolünüzü artırabilir ve kalp hastalığı ve felç riskinizi artırabilir.

Okinawa Diyeti Nedir? İşte Bilmeniz Gereken Her Şey

Detoks diyetleri işe yaramıyor

Detoks diyetleri, vücutta toksinlerin biriktiği ve belirli şeyleri yiyerek veya yemeyerek atılabileceği fikrine dayanır. Ancak vücudumuzda toksin biriktiğine dair hiçbir kanıt yok. Öyle olsaydı, çok hasta olurduk. Detoks diyetleri, kalorileri kısıtlamayı, buğday veya süt ürünleri gibi belirli yiyecekleri tamamen kesmeyi ve çok sınırlı sayıda yiyecek yemeyi içerdiğinden kilo kaybına neden olabilir. “Detoks diyetleri işe yaramıyor” diyor Arens. “Aslında, değiştirilmiş oruç tutmanın bir şeklidirler.”

Başarılı Kilo Vermenin 4 Yolu

Lahana çorbası, kan grubu, 5: 2 diyeti ve diğer hevesli diyetler genellikle aşırı getirilir

Bazı hevesli diyetler, lahana çorbası, çikolata veya yumurta gibi tek bir yiyecek veya yemek yemeye dayanır.

Diğerleri, yalnızca genetik tipinize veya kan grubunuza göre belirli kombinasyonlarda yemek yemeyi önerir.

Genellikle bu diyetleri desteklemek için çok az kanıt vardır veya hiç yoktur ve uzun vadede sürdürmek zor olabilir.

Arens, “Uzun süre takip edilirse, bu diyetler çok dengesiz olabilir ve sağlığınız için kötü olabilir” diyor Arens. “Kısa vadede kilo verebilirsiniz, ancak yavaş yavaş kilo vermek ve sağlıklı olmak çok daha iyidir.”

Zayıflama Tüyoları Nasıl Diyet Yapabilirim? Diyetisyen Önerileri

Nasıl Diyet Yapabilirim?

Nasıl Diyet Yapabilirim? Sağlıklı bir şekilde nasıl kilo verilir?

Yediğimiz kalori miktarı, normal günlük aktiviteler ve egzersiz yoluyla yaktığımız kalori miktarını aştığında kilo alırız. Çoğu yetişkinin  daha az yemesi ve daha aktif olması gerekir .

Sağlıklı bir şekilde kilo vermenin ve onu uzak tutmanın tek yolu, yeme ve egzersiz yapma şeklinizde kalıcı değişiklikler yapmaktır.

Daha az yemek ve yağ, şeker ve alkol oranı daha düşük içecekleri seçmek gibi birkaç küçük değişiklik kilo vermenize yardımcı olabilir.

Fiziksel aktiviteyi hayatınızın bir parçası haline getirmenin birçok yolu vardır .

Fazla kiloluysanız, haftada 0,5 ila 1 kg (1 ila 2 lb) vererek başlangıç ​​ağırlığınızın yaklaşık% 5 ila 10’unu kaybetmeyi hedefleyin.

Normalde her gün tükettiğinizden yaklaşık 500 ila 600 kalori daha az tüketirseniz bu miktarı kaybedebilirsiniz.

Ortalama bir erkeğin aynı kiloda kalmak için günde yaklaşık 2.500 kaloriye ve ortalama bir kadının yaklaşık 2.000 kaloriye ihtiyacı vardır.

K-POP Diyeti İncelemesi – Momo Diyeti

Sağlıklı kilo verme planınıza başlamanın 6 yolu

İşte sağlıklı beslenmek ve kilo vermenize yardımcı olmak için yapabileceğiniz 6 basit şey.

Kilo verme bölümümüzde çok daha fazla ipucu ve bilgi bulacaksınız .

  • Yediğiniz yağ miktarını azaltmak için etin yağını azaltabilir, tam yağlı yerine yağsız veya yarım yağlı süt içebilir, az yağlı veya az yağlı krema seçebilir ve krema yerine az yağlı yoğurt koyabilirsiniz. Daha sağlıklı yiyecek takası hakkında bilgi edinin
  • Kepekli ekmek, esmer pirinç ve makarna gibi tam tahıllı yiyecekler yiyin. Beyaz çeşitlerden daha yavaş sindirilirler, bu nedenle daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olurlar.
  • Kahvaltıyı atlamayın. Bir sağlıklı bir kahvaltı size güne başlamak için gereken enerjiyi verecektir ve kahvaltı insanlar düzenli kilolu olma olasılıkları daha azdır dair bazı deliller var.
  • Günde en az 5 porsiyon çeşitli meyve ve sebzeleri yemeyi hedefleyin.
  • Atıştırmalık isterseniz, önce bir bardak su veya bir fincan çay gibi bir içki içmeyi deneyin. Gerçekten susadığımızda çoğu zaman aç olduğumuzu düşünürüz.
  • Daha düşük kalorili alternatifler için yüksek kalorili içecekleri değiştirin – bu, yağ, şeker ve alkol oranı daha düşük içecekler anlamına gelir. Bir dilim limon ile köpüklü su için şekerli bir gazlı içeceği değiştirin. Alkolün yüksek kalorili olduğunu unutmayın, bu nedenle alkolü azaltmak kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olabilir.

Egzersiz ve kilo kaybı

Düzenli fiziksel aktivite sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ciddi bir hastalığa yakalanma riskinizi de azaltır.

Önerilen fiziksel aktivite miktarı yaşınıza bağlıdır. Aktiviteye yeni başlayan 19 ila 64 yaş arasındaki yetişkinler, haftada 150 dakikaya kadar orta yoğunlukta aerobik aktivite oluşturmayı hedeflemelidir.

Kilo Vermenize Yardımcı Olacak 126 Yemek

Yorum Yapılmamış