Yoga Yaparak Zayıflamak ve Kilo Vermek

Yoga yaparak zayıflayın kilo vermek neredeyse gerçek olamayacak kadar iyi geliyor. Yüzeyde yoga, hızlı tempolu bir yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman (HIIT) devresinin veya bir halter egzersizinin , genellikle kilo kaybı için önerilen iki tür egzersiz olan zıt kutup gibi görünüyor . Bir yoga dersi vücudunuzun tamamen farklı hissetmesine neden olur: silinmek yerine tazelenmiş, sıkı yerine gevşek ve esnek. Hatta zihinsel sağlığınız için iyidir , stres ve kaygı ile başa çıkmanıza yardımcı olur.

HIIT, halter ve kardiyo eğlenceli ve kilo kaybı için etkilidir, ancak aynı zamanda herkes için değildir. Yoga daha çekici geliyorsa ve hedefiniz kilo vermekse, günlük egzersizinizin kilo vermenize yardımcı olup olamayacağını merak etmeniz doğaldır.

Zayıflama Tüyoları Yoga Yaparak Zayıflamak ve Kilo Vermek

Yoga yaparak zayıflamak

Yoga Yaparak Kilo Vermek

Yoga yaparak zayıflayın Northwestern Medicine’den egzersiz fizyologu Jorianne Numbers, “Yoga iyi bir egzersiz kaynağı olabilir” dedi. En temel düzeyde, yoga, kilo vermenin önemli bir parçası olan kalori yakmanıza yardımcı olan bir hareket türüdür (yakılan tam miktarınız boyunuza, kilonuza ve cinsiyetinize bağlı olsa da).

Ancak yoganın kilo vermeyle olan ilişkisinin arkasında ilk bakışta göründüğünden daha fazlası var. Etkili bir uygulama aynı zamanda sizi hayatınızın her alanında daha bilinçli yapan bir zihin-beden bağlantısını teşvik eder. Fiziksel terapist, yoga eğitmeni ve yoga sertifika programı LYT Method’un kurucusu Lara Heimann, “Yoga sizi yüksek bir farkındalık durumuna getiriyor” dedi . Farklı pozlar ve tutuşlar arasında hareket etmek vücudunuzla ilgili farkındalığınızı artırır ve bu, hangi egzersizi yaparsanız yapın kilo vermenin anahtarı olan sağlıklı beslenme gibi diğer etkili kilo verme alışkanlıklarına dönüşebilir. (Bu iki haftalık yemek planını deneyinLara, POPSUGAR’a verdiği demeçte, “Mat üzerinde ve dışında farkındalık arasındaki uyum, yogayı kilo kaybı için diğer egzersiz türlerine göre daha etkili hale getirebilir,” dedi.

Yoga ile Zayıflayanlar 85 Kilo Verdim! Gerçek bir kişiden yorumları okuyun mutlaka!

Yoga Yaparak Zayıflayın Ekşi

Yoga uzun zamandır stresi azaltmanın etkili bir yolu olarak kabul edilmektedir ve bu tek başına bir kilo verme aracı olabilir. Yoga Janda’da sertifikalı yoga eğitmeni olan Liza Janda, “Daha az stresli bir yaşam ve kortizol gibi daha az stres hormonuna sahip olmak, herkesin daha sağlıklı bir yaşam tarzı sürmesine yardımcı olabilir” dedi . Kortizol iştah açıcıdır, bu nedenle stresli olduğumuzda yemek yemeye (ve aşırı yemeye) ve özellikle sağlıksız yiyecekleri arzulamaya eğilimliyiz . Bir rahatlatıcı yoga yapabilirsiniz stres ile başa yardımcı tamamen sağlıklı bir şekilde ve hatta bunu önlemek ve ilgili kilo alma.

Yoga yaparak zayıflamak için en iyi uygulamalar hangileridir?

Saf kalori yakmak istiyorsanız, uzmanlarımız hızlı tempolu Vinyasa yoganın seçilmesi gereken uygulama olduğu konusunda hemfikir . Lara, “İyi bir Vinyasa dersi, merkezinizi ve ağırlık taşıyıcınızı ellerinize ve ayaklarınıza entegre etmeye odaklanarak sizi çeşitli hareketlerden geçirecek” dedi. Tahtadan triseps şınavına ve Yukarı Bakan Köpeğe doğru klasik bir akış hayal edin – bir çekirdek yanığı oluyorsunuz, tricepsinizde çalışıyor, sonra gerilirken vücut ağırlığınızı tutmak için kollarınızı kullanıyorsunuz. Liza, POPSUGAR’a verdiği demeçte, bu tür bir ağırlık taşıma hareketi “kalp atış hızını artırıyor ve kas inşa ediyor” dedi. Ne kadar çok kas geliştirirseniz, egzersiz yaptıktan sonra bile o kadar çok kalori yakarsınız .

Jorianne, POPSUGAR’a yaptığı açıklamada, güçlü yoganın başka bir iyi seçim olduğunu söyledi, ancak daha yoğun ve halihazırda formda olan insanlar için daha uygun. “Güç yogasında, daha az meditasyon var ve ayakta durma pozlarına ve daha hızlı tempolu harekete daha fazla odaklanma var” diye açıkladı. Kalbiniz Vinyasa sınıfındakinden daha fazla pompalayacak, bu kilo vermek için iyi bir haber; Liza, bir sınıftan en fazla kalori yakmak için maksimum değerinizin yüzde 55 ila 85’i arasında bir kalp atış hızı hedeflemenizi önerdi. ( Maksimum kalp atış hızınızı hesaplamak ve hedef bölgelerinizi bulmak için bu kılavuzu kullanın .)

Zayıflama Tüyoları Yoga Yaparak Zayıflamak ve Kilo Vermek

Yoga yaparak zayıflayın

Peki ya sıcak yoga? Lara, POPSUGAR’a “Vinyasa dersleri sıcak yogadan daha fazla kalori yakıyor” dedi. “Sıcak yoga, vücudunuz sadece termoregülasyon yapmaya çalıştığı için gerçekte olduğunuzdan daha fazla çalıştığınızı hissettiriyor .” Temel olarak, daha fazla terlemek daha fazla kalori yaktığınız anlamına gelmez . Liza, “Ürettiğiniz ter sadece fiziksel efordan gelmelidir,” dedi, sıcaklıktan değil.

Hatha gibi daha nazik bir yoga dersi, çok fazla kalori yakmaz. Ancak zihinsel sağlığınıza fayda sağlayabilir ve stres seviyenizi düşürürken daha dikkatli olmanıza yardımcı olabilir, bunların hepsinin kilo verme faydaları da vardır.

Kilo Vermek İçin Ne Sıklıkta Yoga Yapmalıyım?

En iyi kilo verme sonuçları için Liza, haftada üç kez yoga yapmayı önerdi. Aktif kalmaya devam edin ve diğer üç ila dört günde de kalp atış hızınızı kardiyo , halter veya 45 dakika ila bir saat arası HIIT egzersizleriyle artırın . Ve beslenmenizi de aklınızda bulundurun. Jorianne, “Diyet yapmadan tek başına egzersiz yapmak kilo vermeyi zorlaştırıyor” dedi. Kilo kaybı, tükettiğinizden daha fazla kalori yaktığınızda meydana gelir.

Sağlıklı beslenir ve kalori yakarsanız sonuçlar ortaya çıkar ve bu süreçte yoganın yeri vardır. Rahatlamak, canlanmak ve ter atmak için bu 30 dakikalık güç akışıyla başlayın .

FAQ

En iyi kilo verme sonuçları için Liza, haftada üç kez yoga yapmayı önerdi. Aktif kalmaya devam edin ve diğer üç ila dört günde de kalp atış hızınızı kardiyo , halter veya 45 dakika ila bir saat arası HIIT egzersizleriyle artırın . Ve beslenmenizi de aklınızda bulundurun. Jorianne, "Diyet yapmadan tek başına egzersiz yapmak kilo vermeyi zorlaştırıyor" dedi. "Kilo kaybı, tükettiğinizden daha fazla kalori yaktığınızda meydana gelir."

Saf kalori yakmak istiyorsanız, uzmanlarımız hızlı tempolu Vinyasa yoganın seçilmesi gereken uygulama olduğu konusunda hemfikir . Lara, "İyi bir Vinyasa dersi, merkezinizi ve ağırlık taşıyıcınızı ellerinize ve ayaklarınıza entegre etmeye odaklanarak sizi çeşitli hareketlerden geçirecek" dedi.

Northwestern Medicine'den egzersiz fizyologu Jorianne Numbers, "Yoga iyi bir egzersiz kaynağı olabilir" dedi. En temel düzeyde, yoga, kilo vermenin önemli bir parçası olan kalori yakmanıza yardımcı olan bir hareket türüdür (yakılan tam miktarınız boyunuza, kilonuza ve cinsiyetinize bağlı olsa da).

Yorum Yapılmamış