Zayıflama Ameliyatı Hakkında Bütün Bilgiler

Zayıflama Ameliyatı mevcut ameliyatlar farklı şekillerde kilo vermeye yardımcı olur .

Kısıtlayıcı ameliyatlar midenin boyutunu küçülterek ve sindirimi yavaşlatarak çalışır. Normal bir mide yaklaşık 3 litre yiyecek tutabilir. Ameliyattan sonra, mide ilk başta bir ons kadar az tutabilir, ancak daha sonra bu 2 veya 3 onsa kadar uzayabilir. Mide ne kadar küçükse, o kadar az yiyebilirsiniz. Ne kadar az yersen, o kadar çok kilo verirsin.

Malabsorbtif / kısıtlayıcı ameliyatlar yemek yeme şeklinizi değiştirir. Size daha küçük bir mide verirler ve ayrıca sindirim sisteminizin bir kısmını çıkarır veya atlarlar, bu da vücudunuzun kalori emmesini zorlaştırır. Doktorlar, artık yan etkiler nedeniyle artık nadiren tamamen emici olmayan ameliyatlar – bağırsak baypasları olarak da adlandırılıyor – yapıyorlar.

Üç teknikten en yenisi olan elektrikli bir cihazın implante edilmesi , mide ile beyin arasındaki sinir sinyallerini kesintiye uğratarak kilo vermeyi sağlar.

Kilo Vermenize Yarayacak 12 İpucu hakkında bilgi almak ister misiniz?

Zayıflama Tüyoları Zayıflama Ameliyatı Hakkında Bütün Bilgiler

Zayıflama Ameliyatı

Ayarlanabilir Mide Bandı Ameliyatı

Nedir: Mide bandı , bir tür kısıtlayıcı kilo verme ameliyatıdır.

Nasıl çalışır: Cerrah, mideyi iki bölüme sıkıştırmak için şişirilebilir bir bant kullanır: daha küçük bir üst kese ve daha büyük bir alt bölüm. İki bölüm hala çok küçük bir kanalla birbirine bağlıdır ve bu da üst poşetin boşaltılmasını yavaşlatır. Çoğu insan, kendini çok tok veya hasta hissetmeden önce yalnızca 1/2 ila 1 bardak yemek yiyebilir. Yiyeceklerin ayrıca yumuşak veya iyi çiğnenmesi gerekir.

Artıları: Bu işlem, gastrik baypas ve diğer ameliyatlardan daha basit ve daha güvenlidir . Daha küçük bir yara izi alırsınız, iyileşme genellikle daha hızlıdır ve bandı çıkarmak için ameliyat olabilirsiniz.

Nasıl Diyet Yapabilirim? Diyetisyen Önerileri hakkında bilgi almak ister misiniz?

Ayrıca bandın bir doktor muayenehanesinde ayarlanmasını da sağlayabilirsiniz. Bandı sıkılaştırmak ve mide büyüklüğünüzü daha da kısıtlamak için doktor banda daha fazla salin solüsyonu enjekte eder. Gevşetmek için, doktor banttan sıvıyı çıkarmak için bir iğne kullanır.

Eksileri: get İnsanlar gastrik band genellikle diğer ameliyatları olsun olanlara göre daha az dramatik kilo kaybı var. Ayrıca yıllar içinde kilolarının bir kısmını geri kazanma olasılıkları daha yüksek olabilir.

Riskler:  Mide bandının en yaygın yan etkilerinden biri , çok hızlı yedikten sonra kusmadır . Grupla ilgili komplikasyonlar olabilir. Yerinden kayabilir, çok gevşeyebilir veya sızabilir. Bazı insanların daha fazla ameliyata ihtiyacı vardır. Her operasyonda olduğu gibi enfeksiyon bir risktir. Muhtemel olmasa da, bazı komplikasyonlar yaşamı tehdit edebilir.

Yorum Yapılmamış