Zayıflama Ameliyatı Gastrektomi Kolu – Gastrik Bypass

Zayıflama Ameliyatı Gastrektomi Kolu nedir Bu, kısıtlayıcı kilo verme ameliyatının başka bir şeklidir. Operasyonda cerrah midenin yaklaşık% 75’ini alır. Mideden geriye kalan, bağırsaklara bağlanan dar bir tüp veya manşondur .

Artıları: Çok obez veya hasta kişiler için diğer kilo verme ameliyatları çok riskli olabilir. Tüp mide ameliyatı, onlara kilo vermeleri için daha düşük riskli bir yol sağlayan daha basit bir operasyondur. Gerekirse, kilo verdikten ve sağlıkları düzeldikten sonra – genellikle 12 ila 18 ay sonra – mide baypas gibi ikinci bir ameliyat olabilir.

Bağırsaklar etkilenmediğinden, tüp mide ameliyatı vücudunuzun yiyecekleri nasıl emdiğini etkilemez, bu nedenle besin maddelerinde yetersiz kalmanız olası değildir.

Eksileri: Mide bandının aksine, tüp mide ameliyatı geri döndürülemez.

Riskler: Tipik riskler arasında enfeksiyon, kılıfın sızması ve kan pıhtıları bulunur.

Momo Diyeti Yararlı Olur Mu? Momo diyeti hakkında neler biliyorsunuz?

Zayıflama Tüyoları Zayıflama Ameliyatı Gastrektomi Kolu - Gastrik Bypass

Zayıflama Ameliyatı

Gastrik Bypass Ameliyatı

Zayıflama Ameliyatı Gastrik Bypass Ameliyatı nedir Gastrik baypas, hem kısıtlayıcı hem de emici olmayan yaklaşımları birleştirir.

Operasyonda cerrah mideyi ikiye bölerek üst kısmı alttan kapatır. Cerrah daha sonra üst mideyi doğrudan ince bağırsağın alt bölümüne bağlar.

Esasen, cerrah midenin bir kısmını ve ince bağırsağı atlayarak yemek için bir kısayol yaratıyor. Sindirim sisteminin bu kısımlarını atlamak, vücudun daha az kalori emmesi anlamına gelir.

Artıları: Kilo kaybı hızlı ve dramatik olma eğilimindedir. Yaklaşık% 50’si ilk 6 ayda oluyor. Operasyondan sonra 2 yıla kadar devam edebilir. Hızlı kilo kaybı nedeniyle, obeziteden etkilenen durumlar  diyabet, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, artrit, uyku apnesi ve mide ekşimesi gibi – genellikle hızla iyileşir.

Gastrik baypas ayrıca uzun vadede iyi sonuçlara sahiptir. Araştırmalar, birçok insanın kilolarının çoğunu 10 yıl veya daha uzun süre kapalı tuttuğunu bulmuştur.

Eksileri: Yiyecekleri eskisi gibi ememezsiniz ve bu da sizi yeterince besin almama riskiyle karşı karşıya bırakır. Kalsiyum ve demir kaybı osteoporoz ve anemiye neden olabilir. Hayatınızın geri kalanında diyetinize çok dikkat etmeli ve besin takviyeleri almalısınız.

Yorum Yapılmamış