Zayıflama Tüyoları

Zayıflama Çayı Tarifleri ve Yapılışı

Zayıflama çayı genellikle kilo vermenin ve vücudu temizlemenin bir yolu olarak tanıtılır. Zayıflama çayı sindirimi uyarması, metabolizmaya yardımcı olması ve bazı durumlarda vücuttaki yabancı maddeleri temizlemesidir. Seçilebilecek birçok zayıflama çayı çeşidi vardır. Hepsi bir kişinin kilo verme arzusunu tatmin etmeye çalışır.

Zayıflama Çayı Hızlı Bilgiler Birçok zayıflama çayı vücudun detoks yapmasına yardımcı olduğunu iddia eder.
Vücut doğal olarak toksinlerden kurtulur ve bunu gereksiz yaptığını iddia eden bir çay yapar.
Zayıflama çayları, zararlı olabilecek ilave maddeler içerir. Herhangi bir zayıflama çayının uzun vadeli kilo kaybını desteklemede etkili olduğuna dair çok az veya hiç meşru kanıt yoktur.

Zayıflama Çayı Türleri

Çayın daha iyi kilo yönetimini desteklediği ve kilo vermeyi hedefleyen diyetleri desteklediği bilinmektedir. Kilo kaybı söz konusu olduğunda, birçok farklı çay türünün kilo kaybına katkıda bulunabilecek faydaları vardır.

İşte biraz kilo vermenize yardımcı olabilecek en iyi zayıflama çayları.

Zayıflama Çayı Tarifleri ve Yapılışı

Yeşil Çay

Yeşil çay Asya kökenli bir çay çeşididir. Yeşil çay sağlığa faydaları açısından en popüler çaylardan biridir. Yeşil çayın genel sağlığı iyileştirdiği ve yağ azaltmayı teşvik ettiği bilinmektedir. Yeşil çay, metabolizmanızı artırmaya yardımcı olan kateşinler adı verilen güçlü bir bileşik içerir.

Bu da vücudunuzun yağ yakımını daha hızlı ve daha verimli hale getirir. Araştırmalar ayrıca yeşil çayın yağın enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olabileceğini ve egzersiz sırasında enerji kaybetmeden veya zayıf hissetmeden yağı daha fazla yakmanıza yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Yeşil çay, yemek saatlerinde veya antrenman öncesi içecek olarak içilebilir. Kafein içerir, bu nedenle işten veya egzersizden önce enerji yükseltici olarak kullanılabilir. Kişisel tercihinize bağlı olarak farklı yeşil çay türleri.

En etkili zayıflama çayı neden bizim için çok önemli ve evde zayıflama çayı yapabilir miyiz?

Nane Çayı

Nane çayı yaygın olarak bulunur ve kilo vermeye çalışırken çok etkilidir. Nane çayının en önemli bileşeni kokusunun arkasında yatmaktadır. Birçok araştırma, nane yapraklarının aromasının ve kokusunun beyinde açlık ve aşerme duygularını azaltmak için kimyasal bir reaksiyonu tetikleyebileceği sonucuna varmıştır.

Nane çayının ağır yemeklerden sonra şişkinliği azalttığı da bilinmektedir. Nane çayı en iyi yemek sırasında veya sonrasında ve ayrıca açlık ve açlıkla mücadele etmek için öğün aralarında tüketilir.

Beyaz Çay

Beyaz çay, bu listedeki diğer çaylardan biraz daha az bulunur, ancak aynı zamanda mevcut en sağlıklı türlerden biri olarak kabul edilir. Diğer çay türlerinden farklı olarak beyaz çay işlenmez ve paketlenmeden önce hasat edilir ve güneşte kurutulur. Beyaz çay ayrıca metabolizmayı hızlandıran ve daha etkili bir şekilde yağ yakmanıza yardımcı olan kateşinler içerir.

Beyaz çayı benzersiz yapan şey, içerdiği yüksek polifenol miktarıdır. Bu, ilk etapta yağ hücrelerinin oluşmasını önlemeye yardımcı olan bir bileşiktir. Bir çalışma ayrıca beyaz çaydaki antioksidan olan EGCG’nin yağ hücrelerinin oluşmasını engellemeye yardımcı olduğunu ve insanların kilolarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olduğunu göstermiştir.

Beyaz çayın en popüler iki türü gümüş iğne ve beyaz şakayıktır. Tüm süpermarketler veya genel sağlık mağazaları beyaz çay satmasa da, yeterince araştırırsanız beyaz çay bulmanız gerekir. Beyaz çay, kahvaltı sırasında ve öğün aralarında içilmesi harika.

Exit mobile version