Zayıflama Yöntemleri Egzersiz ve Motivasyon

Zayıflama Yöntemleri Egzersiz ve Motivasyon ile artık daha kolay kilo vereceksiniz. Kilo vermek için ne yapacağınızı bilmiyorsunuz ve nereden başlayacağınızı bile bilmiyor musunuz? Umutsuzluğa kapılmayın, işe yarayan kilo verme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Zayıflama Yöntemleri Egzersiz ve Motivasyon Cesaretiniz kırılmadan zihninizi uzak tutmanız ve günlük hayatınıza adapte edip kolay bir şekilde kilo vermeniz için püf noktaları veriyorum. Bir diğer konumuz 1 haftada 5 kilo verin başlığına da bakabilirsiniz.

Kilo vermek için en iyi yöntemler

Sağlıklı ve çeşitli beslenme. Mucize diyetlere hayır

Zayıflama yöntemleri konumuzda ilk maddemiz dengeli bir diyet uygulamak, uzun vadeli sağlığın garantisidir ve ayrıca ideal kilonuzu elde etmenize ve korumanıza yardımcı olacak yeni beslenme alışkanlıkları edinmenize yardımcı olur.
Kilo vermek için kalori saymak eski moda bir iştir, işin püf noktası yiyeceklerin doğru bir kombinasyonunu yapmaktır. Kilo vermenin en iyi yöntemlerinde yasak yiyecekler yoktur, bu da yiyecek konusunda endişelenmenizi engeller veya diyet çok katıdır ve çoğu mucize diyette olduğu gibi bunu uygulayamazsınız. En başarılı zayıflama yöntemleri de sosyal yaşamınızla uyumlu olmalı ve metabolizmanızı yavaşlatmadığı için ribaund etkisi olmamalıdır.

Egzersiz ile zayıflamak

Zayıflama yöntemleri her zaman iyi bir diyet eşliğinde spor, kilo vermenin en sağlıklı yöntemlerinden biridir. Artık tüm faydalarını biliyorsunuz: Kalbi ve ciğerleri uyarır, kasları güçlendirir, kemiklerinizi güçlendirir, kan dolaşımını ve beyin aktivitesini iyileştirir. Endorfin ve serotonin üretimi sayesinde stresi azalttığı ve motivasyonunuzu artırdığı için zihinsel düzeyde pozitiftir. Endorfin  sevinç çünkü mutluluk hormonları düzenleme olarak bilinir. Bunları egzersiz yoluyla serbest bırakarak, bir tür ağrı kesici olarak hareket ederek fiziksel ağrı seviyenizi etkiler ve ayrıca kaygıyı kontrol etmenize yardımcı olurlar. Vücudunuzda doğal olarak üretilirler ve direnç egzersizleri yaparsanız üretimi artar.

Motivasyon ile Zayıflama

Psikolojik faktör çok önemlidir, bu nedenle beslenme koçluğu kilo verme hedefine ulaşmayı kolaylaştıran yöntemlerden biridir. Motivasyon ve irade ile, asla denemeyeceksen asla başaramayacağına ve buna değecek her şeyin çaba gerektireceğine dayanarak, kararını verdiğin her şeyi başarabilirsin, bu yüzden şu motivasyon püf noktalarını takip et:

  • Neden kilo vermek istediğinizi kendinize sorun: daha iyi hissedin, daha ince görünün…
  • İki sütun yapın, birine diyete başlamanızı neyin “engellediğini”, diğerine uygulayabileceğiniz olası çözümleri yazın.
  • Bir arkadaşınız veya aile üyenizle veya kendinizle bahis yapın. Gurur dokunulduğunda, içsel gücünüz her zaman yüzeye çıkar.
  • Başladığınızda bir fotoğraf çekin ve bunu her ay tekrarlayın. Vücudunuzun nasıl değiştiğini gördüğünüzde ve takip ettiğiniz hedefe ulaştığınızda ekstra bir motivasyon olacaktır.
  • İlerlemenizi her hafta kaydedin. Takıntı olmasın diye her gün tartılmayın. Aç karnına ve çıplak olarak yapın. Bel ve kalça hatlarınızı ölçebilirseniz, ilerlemenizi görselleştirmenize yardımcı olacaktır. Gelişiminizin grafiklerini kaydetmek için ücretsiz uygulamamızı indirmenizi öneririz.
  • Gerçekçi bir zaman çerçevesi içinde bir hedef belirleyin. Son teslim tarihiniz yoksa hedefinizin çok uzak olduğunu hissedeceksiniz, ancak bir tarih belirlerseniz sizi ona ulaşmak için motive edecektir.
  • Hedeflere ulaşırken kendinize yiyecek dışında bir hediye verin. Yemek asla ödül ya da ceza olmamalı, masaj, parfüm ya da kıyafet olabilir…
  • Kendinizi devam etmeye teşvik eden ve iyi beslenme alışkanlıklarını, sağlıklı ve yeni tarifleri paylaştığınız veya bazı spor aktiviteleri yapabileceğiniz pozitif insanlarla kuşatın.
  • Arkadaşlarınızın ve ailenizin desteğini güçlendirmek için başarılarınızı sosyal medyada yayınlayabilirsiniz.
  • Her gün tükettiğiniz her şeyi yazın, nerede başarısız olduğunuzu ve nasıl düzelteceğinizi görmenize yardımcı olacaktır.
Zayıflama Tüyoları Zayıflama Yöntemleri Egzersiz ve Motivasyon

Zayıflama Yöntemleri Egzersiz ve Motivasyon

Kilo vermenin en kötü yöntemleri

Zayıflama tüyoları ile şimdiye kadar mucize bir diyeti sağlıklı bir diyetten nasıl ayırt edeceğinizi biliyorsunuz. Mucize diyetler vardır sen niyetinde olanlar için de kaybetmek ağırlık bir sayıda gıdalar kaldırma veya sadece tek tip tüketmek söylüyorum, birkaç gün. Gerçek şu ki, sağlığınız pahasına kilo verdiğinizde, kilo vermenin en iyi yöntemi olarak satılıyorlar.
Kilo kaybı sıvılara ve kas kütlesine bağlıdır, çünkü metabolizma birkaç kalori almaya alışır ve bazal metabolizmanızı azaltır, bu nedenle normal bir diyete döndüğünüzde, eskisinden daha fazla kalori kalır ve depolanır. yağ formu ve kilonuzu korumayı daha da zorlaştırır.
Vücudunuzun hafızası vardır, bu nedenle mucize diyetler yaptıysanız, yeni bir diyete her başladığınızda kilo vermeniz daha yavaş olacaktır.

FAQ

Diyet, spor, hareket.

Zayıflamak için spor, egzersiz, hareket şarttır.

Yorum Yapılmamış